Skutečně na tom není nic zase tak složitého. Stačí se drobátko otužovat a dávat si vitamíny, které jsou pro některé nemoci naprostou zkázou. Jistě, netvrdím, že se tím vyléčí naprosto všechno, nebo že to absolutně všechno zažene. To jako laik a nikoli lékař samozřejmě tvrdit nemohu. Ale to co zde píši je ověřeno stovkami generací a spoustou let. Jistě to již říkaly vaše maminky a jim zase jejich. Tak to chodí, jsou to zkušenosti předávané z generace na generaci. I mne již babička napájela šípkovým čajem a když již šípky došly, následoval čaj z lípy.
My v současnosti máme spousty možností, jak předcházet tomu nejhoršímu a různé čaje, nebo správněji odvary k tomu jen a jen dopomáhají. Je jich velká spousta a my se podíváme na jeden, který je pravděpodobně jeden z nejlepších a nejúčinnějších. Jde o rakytníkový čaj.
Zdalipak vůbec rakytník znáte? Ne? To nevadí, ve vší stručnosti se na něj podíváme.
Rakytník řešetlákový, latinsky Hippophae rhamnoides je jak keřem, tak i stromem, podle toho, jak je sestříhán. Více není třeba rozebírat, protože vzhledem ke zdraví nás bude nejvíce zajímat jen jeho plod. Jsou to peckovice a jsou to právě ony, které by se měly sbírat k různým účelům. Jistě nyní budete chtít vědět podrobnosti, jako je barva a tvar. Tak to může být všelijaké, ale jistě ne například modré či černé. Rakytník má plody jasně červené až do tmava, ale mohou se také vyskytovat jen oranžové. Mohou být krásně kulaté, ale také oválné, jako taková malá vajíčka. A tím se dostáváme k velikosti. Bývají velké od dvou až do sedmi milimetrů. Růst může skoro všude a sbírat plody můžete klidně až do zimy. Ostatně jsou lidé, kteří tvrdí, že nejlepší jsou až když projdou mrazem.
Nuže, pokud se vám nechce nikde tuto dřevinu http://www.extra.cz/pocasi-se-zblaznilo-v-cesku-se-zimy-nedockame-ale-v-americe-zamrza-more hledat, tak klikněte na odkaz výše a můžete si čaj objednat bez námahy a hlavně rychle.